Diversiteit en inclusie

Invest Europe / NVP data over ESG

Sinds 2022 verzamelt de NVP samen met o.a. Invest Europe data over ESG. Het ESG KPI rapport bevat interessante datapunten over genderdiversiteit in bedrijven gesteund door private equity en venture capital. Er volgt een aparte Nederlandse uitsplitsing op de NVP website later.

Onderzoeken

Verschillende internationale onderzoeken bekijken diversiteit en inclusie binnen de private equity en venture capital-sector. De NVP is partner van Level 20 en heeft in samenwerking met hen enkele rapporten gemaakt:

Rapport 2025: Onderzoek van Level 20 met steun van de NVP toont aan dat vrouwen nu een derde van de juniorposities in private equity en durfkapitaal in Nederland bezetten. De resultaten laten duidelijke vooruitgang zien in genderdiversiteit binnen de Nederlandse private equity- en venture capital-sector. Dankzij gerichte inspanningen op het gebied van werving, cultuur en loopbaanontwikkeling, is het aandeel vrouwelijke investeringsprofessionals gestegen van 15% naar 18% sinds 2023. Vooral de groei op junior- en mid-careerniveau is veelbelovend voor de toekomst.

Belangrijke bevindingen:

  • 32% van de junior investeringsprofessionals is vrouw (was 26%)
  • 19% van de mid-level professionals is vrouw (was 15%)
  • Aandeel all-male teams gedaald van 51% naar 46%Private equity-firma’s boeken duidelijke vooruitgang in de opbouw van een diverse talentpijplijn

Zie hier het hele bericht, onderzoek en benchmarking tool.

In juli stond er in het M&A magazine een leuk interview van Brigitte van der Maarel (Managing Partner Karmijn Kapitaal) met vier jonge vrouwen in PE/VC: De nieuwe generatie dealmakers in private equity (link)

Rapport 2022: Meer vrouwen werkzaam in private equity en venture capital

Level 20, PGGM en de NVP voerden in 2022 een desktopstudie uit naar genderdiversiteit onder investeringsprofessionals bij 171 participatiemaatschappijen in Nederland. Naar aanleiding van het onderzoek publiceerden we onderstaand persbericht:

Er gaan steeds meer vrouwen werken in de private equity en venture capital industrie. Afgelopen jaar bestond 29% van de toename van investment professionals uit vrouwen[1]. Dit blijkt uit een desktopstudie die Level 20, PGGM en de NVP hebben uitgevoerd naar genderdiversiteit onder investeringsprofessionals bij 171 participatiemaatschappijen in Nederland.  

‘Deze cijfers zijn buitengewoon bemoedigend’, aldus Annemarie Jorritsma, Voorzitter van de NVP. ‘Wij hebben ons de afgelopen jaren hard ingezet om meer vrouwen aan te trekken. Dat nu 29% van de nieuwe aanwas vrouw is, betekent dat de sector resultaten boekt. Daar ben ik trots op.’ 

Lees hier het hele persbericht. 

Cilian Jansen Verplanke van Karmijn Kapitaal werd geïnterviewd door M&A magazine. Lees het interview hier

Andere onderzoeken


[1] Gebaseerd op de ontwikkeling bij 171 fondsmanagers

De resultaten van het onderzoek zijn opvraagbaar bij de NVP en Level20.