Voor de NVP Academy verzorgen Joost van der Sluis en Rosa Neuberg een onderdeel van de PE Essentials-training. Beiden zijn werkzaam bij Bolster Investment Partners en brengen dagelijks praktijkervaring mee uit het investeren in bedrijven. In deze 5 vragen vertellen zij waar hun training over gaat, wat deelnemers vooral meenemen en wat hen zelf inspireert.
1. Welke training(en) geven jullie voor de NVP Academy?
Binnen de PE Essentials-training verzorgen wij de Quick Scan Module. In deze training nemen we starters in private equity mee in hoe je een eerste, gestructureerde scan van een bedrijf uitvoert. Waar kijk je naar, hoe maak je snel onderscheid tussen hoofd- en bijzaken en hoe kom je tot een eerste oordeel?
2. Wat willen jullie dat deelnemers hier vooral uit meenemen?
Concrete handvatten om zelfstandig een snelle en gestructureerde analyse te maken. Maar minstens zo belangrijk: praktijkinzichten en herkenbare voorbeelden. Juist de verhalen uit de praktijk helpen om theorie echt tot leven te brengen.
3. Welke ontwikkeling in de sector volgen jullie op de voet?
Op dit moment vooral geopolitieke ontwikkelingen en de impact daarvan op portfoliobedrijven — denk aan supply chains, energieprijzen en internationale spanningen. Daarnaast volgen we ook de snelle ontwikkelingen op het gebied van AI en hoe dit businessmodellen én de efficiëntie van het werk verandert.
4. Wie inspireert jullie als spreker?
Mathijs Bouman.
5. Welk boek, podcast, film of artikel raden jullie aan?
On the Hunt for Great Companies.
Joost van der Sluis is Partner bij Bolster Investment Partners, een langetermijninvesteerder gericht op familiebedrijven en DGA-ondernemingen. Hij heeft een achtergrond in Aerospace Engineering (BSc en MSc) aan de TU Delft en studeerde daarnaast Econometrics & Management Science (MSc) aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Zijn carrière begon bij Kempen Equity Research, waarna hij de overstap maakte naar Van Lanschot Participaties, de voorloper van Bolster.
Rosa Neuberg is Investment Manager bij Bolster Investment Partners. Ze studeerde Economics and Business Economics aan de Rijksuniversiteit Groningen en behaalde haar master in Financial Economics aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Tijdens haar studie deed zij ervaring op via stages in zowel M&A als private equity, waarna zij haar loopbaan bij Bolster voortzette.